>

Retinol Reti Fusion

sobota, 15 Grudzień 2018

Retinol – 3 podstawowe informacje, które powinien każdy wiedzieć.

Retinol jest bardzo ważny w pielęgnacji skóry dotkniętej oznakami starzenia. Wokół tego składnika krąży jednak wiele nieprawdziwych, czy też nie do końca sprawdzonych informacji. Retinol stosowany jest w kosmetyce jako środek odmładzający, wygładzający zmarszczki i poprawiający koloryt skóry. Jednak kosmetyki z retinolem potrafią wywoływać skrajne opinie. Powszechną opinia jest, że czynnik ten uczula i nie może być stosowany przez wszystkich.

Czy to zdanie jest zgodne z prawdą? Nie do końca.

Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam 3 podstawowe informacje, które każdy powinien wiedzieć. Wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegów wykorzystujących retinol u nas w Klinice Zdrowia i Urody Profesja, wspólnie rozwiążemy na bezpłatnej diagnozie skóry. Umów się do nas, przyjdź i dobierzemy zabieg najbardziej potrzebny Twojej skórze, może właśnie to będzie zabieg wykorzystujący Retinol?

Oto 3 rzeczy, które każdy powinien wiedzieć o retinolu.

1. Retinol to witamina A

Stosowany w kosmetyce środek odmładzający, zwany profesjonalnie retinolem, to witamina A. Jej oznaczenie świadczy o tym, że jest to pierwsza, najwcześniej odkryta witamina na świecie. Jest zaliczana do witamin młodości, gdyż jej stymulujące działanie zmniejsza zmiany skórne, które pojawiają się wraz z wiekiem. Witamina A jest nam potrzebna do regulowania i formowania się wzrostu komórek. Ilość tej substancji w organizmie jednak drastycznie spada pod wpływem promieniowania UVA. W efekcie niedoboru witaminy A w organizmie mogą pojawić się nie tylko problemy ze skórą, jak łuszczenie, zrogowacenie, problemy z włosami czy paznokciami, ale też zaburzenie procesu widzenia czy ślepota.

Witamina A w czystej postaci, czyli retinol, działa zbawiennie na naszą skórę. Wielu producentów zauważyło więc, że im więcej tego składnika w kremie, tym lepszy uzyskujemy efekt odmłodzenia. Dlatego u nas w Profesji bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zabieg Retinol Reti Fusion. Niezwykle przyjemny, a przy tym wzmacnia, stymuluje, pobudza i sprawia, że Twoja skóra sama zaczyna pracować mocniej i intensywniej, bo zostaje odpowiednio zastymulowana.

2. Retinol to nie tylko odmładzanie

Mimo że retinol kojarzony jest głównie z odmładzaniem i walką ze zmarszczkami, to jego działanie jest znacznie szersze. Retinol – prekursor kwasu retinowego:

  • zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację: przyspiesza proces tworzenia nowych komórek. Poprawia jakość skóry (trądzik, łuszczyca, fotostarzenie),
  • odżywia skórę, zapobiega i leczy zmarszczki, poprawia elastyczność skóry (kolagen),
  • redukuje ilość cząsteczek działających destrukcyjnie na kolagen,
  • rozprasza przebarwienia (reguluje melanocyty),
  • odwraca skutki fotostarzenia.

3. Retinol to nie to samo co Retinoidy

Jaki skład powinny mieć skuteczne kosmetyki z retinolem? Zanim kupimy konkretny produkt warto dokładnie przeczytać jego skład. Należy pamiętać, że prawdziwy retinol to główna forma witaminy A w czystej postaci i to właśnie ona jest najbardziej efektywna i najlepiej wchłaniana przez skórę. Pod nazwą „witamina A” producenci kosmetyków potrafią ukryć wiele związków chemicznych, które wykazują aktywność biologiczną zbliżoną do tej witaminy, jednak nie są retinolem. Nazywane są one popularnie retinoidami i to one często powodują podrażnienia skóry. Czytając etykietę należy więc odszukać w składzie retinol. Szczególnie zapraszamy do nas do Profesji na bezpłatna rozmowę, zaproponowanie odpowiedniego zabiegu a także doboru produktów wykorzystujących m in retinol do pielęgnacji domowej.

Umów się na wizytę on-line

Skontaktuj się z nami.

kontakt