>

Pierwsza wizyta u dietetyka. Jak się do niej przygotować?

środa, 15 Lipiec 2020

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA – JAK SIĘ DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

Pierwsza wizyta u dietetyka  może budzić wiele obaw, dlatego zanim się spotkamy, dobrze abyś wiedział/a co Cię czeka.  Dzięki temu będziemy czuć się bezpiecznie i  pozwoli to nam mieć pewność, że czas przeznaczony na spotkanie wykorzystaliśmy w 100%! 🙂

Na pierwszej wizycie przeprowadzę z Tobą wywiad żywieniowy i zdrowotny. Spytam m.in. o tryb życia, aktywność fizyczną, stan zdrowia, preferencje żywieniowe, dotychczasowe nawyki żywieniowe. Postaram się też wskazać dotychczasowe błędy żywieniowe. Następnie skontroluje Twoją masę ciała oraz wykonam pomiary antropometryczne. Pełna konsultacja dietetyczna zazwyczaj trwa około godziny. 

Powinieneś/Powinnaś przygotować listę leków oraz suplementów diety, które aktualnie zażywasz. Często żywność może wchodzić w interakcje z lekami  i powodować ich  zwiększone lub zmniejszone wchłanianie, a tym samym wpływać na ich działanie. Dlatego jest to istotne podczas układania jadłospisu. Oprócz tego proszę o przyniesienie aktualnych badań krwi. Jeśli masz choroby współistniejące warto wziąć ze sobą badania wykonywane w ich kierunku, które obrazują aktualny etap choroby. Na ich podstawie dobiorę odpowiednią dietoterapię lub zasugeruję  konsultacje z innym specjalistą. 

Poproszę Cię również o przygotowanie dzienniczka żywieniowego, który polega na tym, że dokładnie spiszesz produkty i napoje spożyte w  ciągu dwóch dni roboczych oraz dnia wolnego od pracy. Dzienniczek żywieniowy wypełnia się w oparciu o gramaturę potraw lub ich przybliżoną ilość typu szklanka, łyżeczka itd. Na podstawie dzienniczka ocenię Twoje preferencje żywieniowe i ile średnio kcal spożywasz co może mieć wpływ na zastosowaną w jadłospisie kaloryczność.

Ostatnim etapem wizyty jest ustalenie celu oraz strategii dietetycznej. Pamiętaj o tym, że to Ty jesteś najważniejszy/a! Wobec tego cel może być różny, w zależności od Twoich potrzeb. Może to być utrata zbędnych kilogramów, jak również poprawa stanu skóry, utrata cellulitu, poprawa jakości snu czy zmniejszenie dolegliwości zdrowotnych. 

Obiecuję, że wysłucham Cię uważnie, tak aby dostosować dietę do Twojego trybu życia. Pamiętaj, że odżywianie to nie tylko przestrzeganie jadłospisu, ale także akceptacja i troska o samego siebie. 

 

W trosce o Twoje zdrowie, zapraszamy na konsultację

mgr kosmetolog, lic. dietetyk kliniczny Panią Marią.

Zadzwoń do nas i umów się na konsultację:  713425866 lub 516058425

czas wizyty: 60 min   koszt wizyty: 100 zł

pastedGraphic.png

1. Ubierz się wygodnie i lekko (najwygodniej będzie ubrać lekkie spodnie i wygodną bluzkę)

2. Przygotuj wyniki badań (jeśli wykonywałeś jakieś badania w ciągu ostatniego pół roku – przynieś je na pierwszą wizytę)

3. Przygotuj dzienniczek żywieniowy (Spisz wszystkie spożyte produkty z wybranych, standardowych 3 dni. Wybierz 2 dni pracy i jeden dzień weekendu)

4. Spisz listę lubianych i nielubianych produktów, potraw

5. Bądź szczery (jeśli moje propozycje nie spełniają Twoich oczekiwań, chętnie wysłucham Twojej opinii i wskazówek)

6.  Zaufaj mi ( wszystko, czym dzielisz się ze mną na wizycie pozostaje między nami i nie podlega ocenie)

Umów się na wizytę on-line

Skontaktuj się z nami.

kontakt