>

Dermapen – droga do odmłodzenia skóry!

poniedziałek, 20 styczeń 2020
fale radiowe

Dermapen to innowacyjne urządzenie wykorzystywane w zabiegach odmładzających. Może być stosowane na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach. Dermapen wprowadza substancje czynne w głąb skóry, działając na zasadzie automatycznego nakłuwania pulsującymi igłami. Dzięki dużej precyzji urządzenia, zabieg ten nie powoduje dyskomfortu u pacjenta. Z racji tego, że jestem zwolenniczką zabiegów, które stymulują skórę do własnej pracy, postanowiłam wprowadzić do oferty Profesji właśnie Dermapen, gdyż to wspaniała droga do odmładzania skóry. Jest to wielofunkcyjny zabieg, który prowadzi do powstania mikrostanów zapalnych w skórze. Za pomocą urządzenia skóra jest pulsacyjnie nakłuwana. Głębokość nakłuć jest precyzyjnie kontrolowana i mieści się w zakresie od 0,25 do 2,5 mm. Mikronakłucia w efekcie wyzwalają reakcję organizmu i zmuszają do wyzwalania się czynników wzrostu, które z kolei powodują zwiększoną produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki którym znacząco poprawia się tekstura i napięcie skóry. Oprócz korzyści płynących z mikrouszkodzeń w skórze, dzięki nakłuwaniu sprawiamy, że zastosowane preparaty zostaną znacznie skuteczniej wchłonięte (nawet o 3000%!!) Do zabiegu wykorzystujemy sterylny, jednorazowy kartridż zawierający mikroigiełki. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny, a efekty uboczne zredukowane są do minimum. Ampułki wykorzystywane podczas zabiegu są dobierane indywidualnie, zależnie od potrzeb Twojej skóry i problemu z jakim chcesz walczyć.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG DERMAPEN?

Urządzenie to pozwala na stosowanie terapii u pacjentów z wiotką, cienką, skłonną do trądziku skórą, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami, rozstępami i łysieniem. Zabieg Dermapen dedykujemy wszystkim, który chcą zastymulować swoją skórę do intensywnej pracy, chcą działać przeciwzmarszczkowo, pobudzająco i ujędrniająco na skórę.

Dermapen to droga do odmłodzenia skóry.

CO DAJE TEN ZABIEG?

Zabiegi z użyciem Dermapen niosą za sobą wiele pozytywnych efektów. Następuje poprawa jakości skóry (poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchomienia procesów naprawczych poprawia się napięcie i elastyczność skóry oraz zmniejsza widoczność drobnych zmarszczek). Zabieg Dermapen przyczynia się także do redukcji przebarwień skóry, wyrównania blizn oraz rozstępów. Zastosowany na skórę głowy powoduje zmniejszenie ilości wypadających włosów oraz poprawę ich kondycji.

CO ILE MOŻNA WYKONYWAĆ ZABIEG DERMAPEN?

Do uzyskania pełnego efektu, zabieg zaleca się wykonywać w serii około 2-5 w odstępie 3-4 tygodni. Dokładny plan zabiegowy dobierany jest po konsultacji z kosmetologiem. 

BEZPIECZEŃSTWO, ZALECENIA PO ZABIEGU:

Zabieg jest bezpieczny, niemal bezbolesny i nie powoduje infekcji oraz innych niepożądanych działań ubocznych. Po zabiegu spodziewamy się przejściowego zaczerwienienia, obrzęku, które ustępują po kilku godzinach lub maksymalnie po kilku dniach w zależności od intensywności zabiegu. 

Po wykonaniu zabiegu zaleca się jednak, aby regularnie nawilżać skórę przeznaczonymi do tego kosmetykami. Skutecznie redukują one ewentualny obrzęk oraz przyspieszają procesy gojenia i regeneracji. Bezwzględnie należy zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV. Po zabiegu należy także unikać intensywnego wysiłku fizycznego, basenu, korzystania z sauny i opalania się na słońcu bądź w solarium. W czasie rekonwalescencji najlepiej zrezygnować z wykonywania zabiegów złuszczających oraz depilacji laserowej. Nie wolno też zdrapywać strupków, które mogłyby pojawić się na skórze.

POZNAJ ZASADĘ DZIAŁANIA DERMAPENU:

Procedura trwa około 30-45 min. W tym czasie powstają mikronakłucia, które stymulują skórę. Zabieg jest wykonywany jednorazową głowicą wyposażoną w odpowiednio i indywidualnie dobraną ilość sterylnych, tytanowych mikroigiełek. Jednocześnie wprowadzane są preparaty o właściwościach nawilżających, napinających i odżywiających skórę .W pierwszej kolejności kosmetolog dokładnie oczyszcza skórę. Następnie skóra zostaje poddana działaniu urządzenia zawierającego pulsujące igły. Kosmetolog może wykonywać nim mikronakłuwanie w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. Za pomocą igieł wprowadzane zostają substancje w głąb skóry, które stymulują ją do odnowy biologicznej. Działanie substancji aktywnych jest nawet 1000 raz lepsze niż tradycyjne nałożenie ich na skórę. W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaczerwienie skóry z możliwością punktowego krwawienia. Warto jednak zaznaczyć, że pomimo głębokiego nakłuwania, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków. Zabieg trwa od 30 do 45 minut.

Jeżeli masz dodatkowe pytania dotyczące zabiegu Dermapen, jesteśmy do Twojej dyspozycji, umów się na bezpłatną konsultację podczas której odpowiemy na wszystkie nurtujące pytania.

Zapraszamy

Kosmetolog Edyta

Umów się na wizytę on-line

Skontaktuj się z nami.

kontakt