Zabiegi

PCA Skin Trądzik

PEELINGI NA TRĄDZIK w Profesji.

Nowoczesne złuszczanie to obecnie jeden z filarów skojarzonych terapii skóry z trądzikiem. Peelingi głęboko oczyszczają skórę, wyciszają stany zapalne, regulują pracę gruczołów łojowych i regulują nadmierne rogowacenie. Nowoczesne formuły i zaawansowane technologie gwarantują szybkie efekty i wysoką skuteczność terapii.

Problemy z trądzikiem już dawno przestały dotyczyć tylko nastolatków. Coraz częściej do naszej kliniki trafiają pacjenci z objawami trądziku dorosłych. Taka skóra bardzo często wymaga nie tylko terapii anti-acne, ale także antystarzeniowej. W Profesji leczymy trądzik terapiami skojarzonymi i zawsze staramy się dotrzeć do sedna problemu, czyli przyczyny trądziku, by działać wszechstronnie. Peelingi są jednym z pierwszych i podstawowych zabiegów, które zlecamy przy skórze trądzikowej, żeby jej ulżyć. Równorzędnie zajmując się problemem holistycznie.
Jak działają peelingi na trądzik?

DZIAŁANIE KERATOLITYCZNE – rozluźnianie połączeń keratynowych pomiędzy komórkami naskórka na tyle silnie, że zaczynają się one złuszczać, oznacza to usunięcie martwych komórek naskórka i odblokowanie porów (GŁĘBOKE OCZYSZCZANIE), i UREGULOWANIE PROCESU ROGOWACENIA NASKÓRKA, regularnie przeprowadzane peelingi nie dopuszczają do nadmiernego rogowacenia.

DZAŁANIE KOMEDOLITYCZNE – czyli przeciwzaskórnikowe, działają tak substancje, które rozpuszczają zanieczyszczenia i odblokowują pory, udrażnianie ujść gruczołów łojowych.

DZIAŁANIE SEBOSTATYCZNE – regulują pracę gruczołów łojowych, obniżają poziom wydzielania łoju.

DZIAŁANIE BAKTERIOSTATYCZNE – działają antybakteryjnie, łagodzą aktywne stany zapalne, hamują rozwój bakterii przez ograniczanie rozwoju mikroflory.OGÓLNA POPRAWA KONDYCJI SKÓRY: złuszczanie skóry ma też inne zalety. Regularnie stosowane peelingi pobudzają skórę do regeneracji, rozjaśniają przebarwienia, spłycają blizny. Skóra jest widocznie odmłodzona, odświeżona, nabiera blasku, a jej koloryt jest znacznie poprawiony.

W Profesji mamy bardzo dobre efekty terapii wspierających leczenie trądziku, ponieważ wiemy, że to problem, którego przyczyny są złożone. Podchodzimy do tematu kompleksowo i holistycznie. W swojej ofercie zgromadziliśmy najbardziej zaawansowane, najbardziej doceniane i najskuteczniejsze peelingi wspierające leczenie trądziku.Wskazania do peelingów na trądzik:

Trądzik aktywny

Trądzik nieaktywny

Zaskórniki

Skóra zanieczyszczona, wymagająca odświeżenia i dotlenienia

Blizny i przebarwienia potrądzikowe

Matowa, ziemista cera

Utrata jędrności

Nierówna struktura skóry

Efekty działania peelingów na zmiany trądzikowe:

Wyciszenie stanów zapalnych

Głębokie oczyszczenie skóry

Unormalizowanie pracy gruczołów łojowych

Wygładzenie skóry

Spłycenie blizn pozapalnych

Zahamowanie hiperpigmentacji

Poprawienie kolorytu, rozjaśnienie przebarwień

Wzmocnienie działania bariery skórno-naskórkowej, zmniejszenie odparowania wody, uodpornienie na czynniki zewnętrzne

Nawilżenie – przez stymulowanie powstawania kwasu hialuronowego

Wygładzenie skóry

Uregulowanie rogowacenia naskórka

Odmłodzenie skóry, rewitalizacja,

Spłycenie zmarszczek

Wyrównanie struktury skóry

Zwężenie porów

Ważne przed zabiegiemPrzed zabiegiem nie zaleca się opalania i stosowania samoopalaczy przez około 2 tygodnie. Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję.

Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Peelingi nanosomalne: wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.

Ważne po zabiegu:

Podczas każdego zabiegu klient indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych. W przypadku peelingów, po których występuje złuszczanie, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.

UWAGA! Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

Przeciwwskazania:

Ciąża, karmienie piersią

Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie

Opryszczka

Brodawki

Bezpieczeństwo:

W Profesji stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów i renomowane marki.

O trądziku dorosłych mówimy już w tedy, gdy na twarzy (ramionach, plecach) pojawi się zaledwie kilka niepokojących zmian? Trądzik dorosłych różni się od trądziku nastolatków tym, że najczęściej przybiera formę bolących czerwonych grudek i pojawia się w wielu przypadkach w okolicy żuchwy.

Zabieg na twarz:

Czas: 1 h

Cena: 250 złZabieg na plecy: 


Czas: 1 h

Cena: 300 złCennik