Zabiegi

PCA Skin Skóra Naczyniowa

Peelingi dla skóry naczyniowej, z rumieniem, trądzikiem różowatym w Profesji.

Skóra naczyniowa wymaga szczególnej troski. Ale mitem jest, że powinna unikać peelingów chemicznych! Odpowiednio wyselekcjonowane przez Profesję peelingi do skóry naczyniowej i z trądzikiem umożliwiają osobom z rumieniem w pełni korzystać z nowoczesnej pielęgnacji, która jednocześnie wspiera leczenie problemów skóry.

Klienci ze skórą naczyniowa i trądzikiem różowatym mieli prawo czuć się poszkodowani. Mówiono im, że mogą korzystać tylko z niewielkiej grupy peelingów o bardzo ograniczonym działaniu. Czas obalić mity! Nowoczesne podejście do pielęgnacji tego typu cery to z jednej strony wykorzystanie najnowocześniejszych osiągnięć w dziedzinie peelingów, nie tylko do wzmacniania i uszczelniania nadreaktywnych naczyń, ale do trenowania ich wytrzymałości, poprzez kontrolowane podrażnianie (gimnastykowanie) skóry. Z drugiej strony, stosowanie preparatów na bazie zaawansowanych technologicznie czynników aktywnych, umożliwiających bezpieczną rewitalizację skóry.
Jak działają peelingi na skórę z naczyniową, z rumieniem lub z trądzikiem różowatym?

Wzmacniają kruche naczynia krwionośne. Rumień spowodowany jest histeryczną reakcją naczyń krwionośnych na czynniki zewnętrzne. Składniki zawarte w peelingach dla tego typu skóry, uszczelniają naczynia, wzmacniają je jednocześnie, zaprawiając w walce z niekorzystnymi warunkami.

Łagodzą stany zapalne. To częsty problem skóry z trądzikiem różowatym, powstawanie zmian charakterystycznych: drobnych, grudkowatych, niekiedy wypełnionych wydzieliną, swędzących. Składniki wybranych przez nas peelingów działają łagodząco i bakteriostatycznie, hamują dzięki temu nieprzyjemne objawy.

Regulują procesy keratynizacji. Skóra naczyniowa, a szczególnie ta dotknięta trądzikiem różowatym ma problem z nadmiernym rogowaceniem naskórka, w efekcie tworzą się grudki i stany zapalne mieszków włosowych. Dzięki regularnemu poddawaniu skóry peelingom procesy rogowacenia się normują, skóra jest wygładzona, zapobiegamy w ten sposób powstawaniu stanów zapalnych.

Skóra naczyniowa i ze skłonnością do trądziku różowatego potrzebuje także dopasowanych terapii anti-aging. Włączyliśmy więc do naszej oferty starannie wyselekcjonowane peelingi o działaniu głęboko penetrującym skórę, pobudzającym ją do odnowy, czyli peelingi anti-aging
Wskazania do peelingów na naczynka

» Cera wrażliwa, nadreaktywna

» Rumień napadowy

» Rumień utrwalony

» Trądzik różowaty, grudki

» Przebarwienia skór naczyniowych

» Zmarszczki skór naczyniowych

» Utrata jędrności skór naczynkowych

» Niedoskonała struktura skóry

» Oznaki fotostarzenia
Efekty działania peelingów

» Redukcja rumienia

» Zniwelowanie stanów zapalnych, grudek związanych z trądzikiem różowatym

» Widoczne odmłodzenie skóry, spłycenie zmarszczek

» Wzrost napięcia skóry

» Nawilżenie – w skórze wzrasta m. in. zwartość naturalnego kwasu hialuronowego

» Wzmocnienie działania bariery skórno-naskórkowej

» Wygładzenie

» Rozjaśnienie przebarwień

» Poprawienie kolorytu
Ważne przed zabiegiem

Większość peelingów nie wymaga specjalnego przygotowania w domu. Jeśli pacjent umawia się na peeling, który takiego przygotowania wymaga, jest o tym informowany przez recepcję. Nie wskazane jest opalanie się i korzystanie z samoopalaczy na 2 tygodnie przed zabiegiem.Jak wygląda zabieg?

Peelingi klasyczne: W zależności od preparatu zabieg polega na oczyszczeniu skóry i nałożeniu peelingu (specjalnym pędzelkiem lub patyczkami kosmetycznymi). Peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę (w zależności od produktu). Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.Peelingi nanosomalne:

Wymagają przygotowania do zabiegu specjalnym preparatem (w zależności od typu skóry) – przygotowanie jest kluczowe w procesie w terapii. Następnie nakładany jest preparat. W zależności od produktu peeling neutralizuje się samodzielnie, lub jest neutralizowany przez specjalistę. Po usunięciu preparatu, na zakończenie zabiegu nakładany jest preparat kojący i antyoksydacyjny.Ważne po zabiegu

Podczas każdego zabiegu pacjent indywidualnie jest informowany o zaleceniach pozabiegowych.

W przypadku peelingów, po których występuje łuszczenie się skóry, niezwykle ważne jest, żeby w żaden sposób nie przyspieszać tego procesu: nie stosować peelingów ziarnistych, nie zdrapywać i nie odrywać łuszczącej się skóry.
UWAGA!

Bez względu na rodzaj peelingu zaleca się chronienie wysoką ochronę przeciwsłoneczną.Przeciwwskazania:

» Ciąża, karmienie piersią

» Alergie na składniki aktywne, zawarte w preparacie

» Opryszczka

» Stany zapalne

» Brodawki

» Opalanie

» Używanie samoopalaczy
Bezpieczeństwo

W Profesji stosujemy tylko dokładnie przebadane preparaty, których jakość jest potwierdzona certyfikatami CE dla wyrobów medycznych. Stawiamy na najlepszych, doświadczonych, godnych zaufania producentów.

Idealnie sprawdza się tutaj delikatna formuła peelingu Sensi Peel skomponowanego w celu terapii skór wrażliwych i ekstremalnie wrażliwych.Skóra z rumieniem fatalnie znoszą działanie szkodliwego promieniowania UVA/UVB . Sensi Peel to sposób na jej wzmocnienie i rozjaśnienie, a jednocześnie terapię dla skóry z trądzikiem różowatym i rumieniem utrwalonym.
Wskazania

Trądzik różowaty, skóra naczyniowa, uszkodzeniami posłonecznymi, odwodniona, z przebarwianiami i skłonnością do zanieczyszczeń, zmarszczki mimiczneDziałanie

Połączenie pobudzającego do odnowy kwasu TCA z nawilżającym kwasem mlekowym, normalizującym kwasem azelainowym, mającym właściwości rozjaśniające kwasem kojowym i blokującą działanie tyrozynazy arbutyną peeling daje rewelacyjne efekty odmładzające i rozjaśniające.Efekty

Widocznie odmłodzona i rozjaśniona skóra, zniwelowani grudek, wyciszenie trądziku różowatego, zredukowanie rumienia.Ważne informacje

Zalecamy serię 3 zabiegów co 3-4 tygodnie.

Maski terapeutyczne jak i rodzaj oraz warstwy peelingów dobierane są indywidualnie, ale genialnym rozwiązaniem jest połączenie zabiegu z Maską terapeutyczną Hydrate.

Skóra z rumieniem potrzebuje nawilżenia! A dobrze nawilżona odwdzięcza się uspokojeniem naczyń krwionośnych, rozświetlonym i młodszym wyglądem. Maska Hydrate zawiera owies, który doskonale utrzymuje wilgoć.
Wskazania

Skóra sucha, z rumieniem, wrażliwa i reaktywna.Działanie

Maska bazuje na mleku owsianym bogatym w kwasy tłuszczowe, działającym antyoksydacyjnie i nawilżająco. Ekstrakt z arniki i wyciąg ogórka działają uspokajająco, a pantenol, gliceryna i hialuronian sodowy (który ma zdolność utrzymywania wody w ilości 1000 krotnie większej niż własna waga) wzmacnia efekt nawilżenia.Główne składniki

Ekstrakt z ziaren owsa – składnik NNKT – Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Mleko owsiane łagodzi, koi skórę podrażnioną, jednocześnie wykazując działanie przeciwzapalne. Powoduje silne nawilżenie skóry oraz chroni przed działaniem wolnych rodników

Pantenol, wyciągi z arniki górskiej, ogórka zielonego i chrzęścicy kędzierzawej to składniki o działaniu przeciwzapalnym.

Gliceryna – jeden z najbardziej efektywnych składników zatrzymujących wilgoć w komórkach skóry. Poprawia barierę ochronną poprzez regulację funkcjonowania keratynocytów.

Hialuronian sodu – pochodna kwasu hialuronowego, naturalny składnik GAG, przywraca film ochronny oraz wykazuje właściwości silnie wiążące wodę.
Efekty

Zredukowany rumień, uspokojona cera, efekt nawilżenia i „wypełnienia”.Ważne informacje

Uniwersalny zabieg, z którego można korzystać w celu uspokojenia, nawilżenia każdego rodzaju nawet najbardziej wrażliwej skóry z zaburzoną barierą hydrolipidową.Czas: 1 h

Cena: 250 zł

 

Cennik