Medycyna estetyczna

Wypełnianie zmarszczek

W ciągu ostatnich 10 lat nastąpił bardzo szybki rozwój metod poprawiających wygląd twarzy za pomocą wygładzania zmarszczek, poprawy kształtu ust czy też unoszenia ich kącików.

Jedną z bardziej skutecznych metod jest stosowanie substancji wypełniającej bruzdy i zmarszczki. W medycynie estetycznej używany jest w tym celu głównie usieciowany kwas hialuronowy. Unika się stosowania preparatów polimerowych ze względu na występujące po ich użyciu odległe powikłania.

Stabilizowany kwas hialuronowy to związek, który występuje w przyrodzie i nie wywołuje praktycznie żadnych reakcji alergicznych czy immunologicznych. Podstawową i jednocześnie najważniejszą własnością kwasu hialuronowego, pozwalającą na wydłużenie efektów nawet do 15 miesięcy jest zdolność wiązania wody.

Preparat podany śród lub podskórnie wypełnia zmarszczkę, a z biegiem czasu jego objętość stopniowo ulega zmniejszeniu. Właśnie wtedy zdolność wiązania wody utrzymuje stałą objętość żelu i powoduje trwalsze wypełnienie zmarszczek. W ten sposób efekty kosmetyczne utrzymują się dłużej i zabieg można powtarzać rzadziej.
  Podobny obraz
Zabieg jest mało bolesny, ale i krótkotrwały. Aby uśmierzyć ból często wystarczy zastosować maść znieczulającą. Efekty są widoczne natychmiast, choć bezpośrednio po zabiegu przez kilka dni w miejscu podania może utrzymywać się obrzęk lub niewielki krwiak.

Kwas hialuronowy stosujemy przede wszystkim do korekty głębokich bruzd nosowo-wargowych, uniesienia kącików ust i korekty ich kształtów lub do spłycenia zmarszczek między brwiami. Zastosowanie tego preparatu daje bardzo dobre i szybkie efekty. Jednak jego rodzaj i zakres wymagają dokładnego omówienia z lekarzem tak, aby końcowy efekt był zgodny z oczekiwaniami pacjenta.

Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej. Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają na poprawę wyglądu twarzy i powodują, że uzyskuje ona młodszy, wypoczęty i atrakcyjny wygląd. 

 

CENA ZABIEGU: Cena uzależniona jest od okolicy i ilości użytego materiału, wszystko jest ustalane indywidualnie przed zabiegiem z lekarzem.

(cena w zależności od ilości ampułek - 1 ampułka 1000 zł)