Medycyna estetyczna

Volumetria twarzy

Zabiegi wolumetryczne a procesy starzenia.

Wolumetria twarzy to zabieg który ma na celu przywrócenie młodzieńczych rysów twarzy i poprawę ovalu. Ogólnie można powiedzieć, że zabiegi volumetrii dodają (zwiększają) objętość twarzy. Dlaczego to takie istotne? Otóż wg badań nasza twarz ‘ „starzeje się” od 25 roku życia. Zaczyna nam zmniejszać się ilość kwasu hialuronowego, skóra stopniowo staje się coraz cieńsza i mniej elastyczna. Zaczynają zanikać tzw przedziały tłuszczowe czyli „ poduszeczki tłuszczu” które znajdują się w pod skórą wypełniając naszą twarz i nadając jej zdrowy i młody wygląd. Najczęściej i najszybciej tkanka tłuszczowa zaczyna zanikać w okolicy kości policzkowych, oczodołów, skroni oraz łuków brwiowych. Przez to skóra traci swą naturalną podporę i zaczyna opadać, co związane jest też z mniejszą jej sprężystością. To zanikanie tkanki podskórnej wraz z siłami grawitacji doprowadza do powstawania znienawidzonych „ chomików”, podwójnego podbródka, głębokich bruzd nosowo-wargowych czy pogłębienia doliny łez. Wypełniając volumetrycznie określone obszary twarzy odtwarzamy jej objętości sprzed 5-10 lat. Tym samym zatrzymujemy optycznie proces starzenia.

Te procesy dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a pierwsze zmiany w owalu twarzy możemy dostrzec około 40 roku życia.


 
  Podobny obraz
Wolumetria twarzy – które obszary można modelować?

Często pacjentki obawiają się ze po zabiegi zostaną zmienione rysy twarzy. Te obawy sa nieuzasadnione. Zabiegi wolumetryczne stosowane są nie po to, by zmienić nasze rysy, ale aby wypełnić te miejsca, w których zanikła tkanka tłuszczowa i w ten sposób odmłodzić twarz. Najczęściej indywidualnie wybieramy miejsca i obszary które trzeba uwypuklić, ale można wyróżnić miejsca, które są najczęściej poddawane zabiegowi.

Najczęściej wykorzystujemy kwas hialuronowy. Jest to substancja pochodzenia roślinnego stad tez praktycznie brak możliwości reakcji alergicznych. Kwas hialuronowy jest składnikiem naszego organizmu więc jest bardzo dobrze tolerowany. W zabiegach volumetrycznych wykorzystujemy nieco inne kwasy niż te którymi wypełniamy zmarszczki na twarzy. Tutaj używamy bardzo gęstych kwasów które mają większe możliwości podporowe tkanek. Dodatkowo w czasie 10-14 dni po zabiegu chłoną wodę zwiększając dodatkowo objętość i potęgując efekt zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Po 30 minutach kaniulą lub igłą wprowadzamy głęboko preparat pod skórę albo nawet pod mięśnie. Po wprowadzeniu preparatu modelujemy okolice poddawaną zabiegowi uciskając i formując preparat. Zaraz po zabiegu możemy powrócić do codziennej aktywności, chociaż musimy liczyć się z tym, że na naszej twarzy pojawią się drobne siniaki i obrzęk w miejscu wprowadzania igły. Jednak te zmiany znikają zwykle po kilku dniach a pełny efekt zabiegu możemy ocenić po 10-14 dniach.

Można tez wykonać zabieg wolumetryczny własnym tłuszczem. W tym celu pobieramy około 20-30ml tkanki tłuszczowej np. z brzucha i po specjalnym oczyszczeniu modelujemy okolice policzków, skroni, oczodołów, żuchwy, okolice ust. Niewątpliwą zaletą jest fakt ze jest to własny naturalny materiał i że mamy do dyspozycji aż 20-30ml materiału ( w porównaniu z 2-5 ml kwasu). Wadą ze część komórek tłuszczowych ulega zwłóknieniu lub wchłonięciu i nie możemy do końca przewidzieć ostatecznych rezultatów. Ale osoby z bardzo duzymi zanikami w obrębie twarzy powinny poważnie rozważyć ten rodzaj zabiegu.


Efekty zabiegów wolumetrycznych i ich trwałość

Wolumetria twarzy to zabieg, który bardzo szybko odejmuje nam kilka lat. Oczywiście wiele zależy od stanu skóry pacjenta i najbardziej spektakularne efekty uzyskiwane są wtedy, gdy spora część tkanki uległa zanikowi. Na zabiegi wolumetryczne warto jednak zdecydować się wcześniej, ponieważ nie tylko poprawiają one owal, ale również wspomagają procesy regeneracyjne.

Odmładzanie kwasem hialuronowym lub Radiesse przynosi efekty czasowe. Zazwyczaj rezultaty utrzymują się przez kilkanaście miesięcy, w czasie których kwas hialuronowy ulegają stopniowemu wchłanianiu przez organizm. Zabiegi wolumetryczne warto więc powtarzać, by utrzymać efekt. Tkanka tłuszczowa jest bardziej trwałym wypełniaczem, ale też po pewnym czasie zostaje wchłonięta.

 

CENA ZABIEGU: 1900 - 2800 zł