Medycyna estetyczna

Nici liftingujące

Od kilku lat na rynku pojawiły się różne nici. Natychmiast okrzyknięto je rewolucja na rynku medycyny estetycznej i liftingiem bez skalpela. W Klinice Zdrowia i Urody Profesja stosowane są nici Barby Lift 4D. Obecnie są one najlepszym rozwiązaniem biorą pod uwagę stosunek ceny do wyniku. Żadne nici nie zastąpią jednak liftingu chirurgicznego. Jednakże efektu otrzymane przez iniekcje tych nici są bardzo zadowalające i długotrwałe. Poprawiają owal twarzy i tworzą rusztowanie, które w przyszłości spowalnia powstawanie oznak starzenia.

Lift Barb 4D to nowa wyjątkowa nić PDO ze specjalnie opracowanym systemem mikroskopijnych haczyków. Do tej pory haczyki były tylko po jednej stronie nici, teraz rozłożone są gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, tzw. czterech wymiarach, stąd nazwa nici. Dodatkowo nić jest dużo grubsza od tradycyjnej nici PDO, co maksymalizuje efekt liftingu. Długości nici są różne i dobierane są do potrzeb danego pacjenta. Są polecane już od 30 roku życia. Z zabiegiem tym nie należy czekać zbyt długo. Przy dużych zmianach ( zwykle po 50 roku życia) efekty tych zabiegów są bardzo znacznie mniejsze i często powodują rozczarowanie pacjentek.
  Podobny obraz

 
Przebieg zabiegu

Technika jest szybka, bezpieczna i łatwa do wykonania. Nie wymaga nacinania skóry, ponieważ nici są wprowadzane za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Przed zabiegiem dana okolica smarowana jest kremem znieczulającym i dodatkowo znieczulana nasiękowo lidokainą, która prawie całkowicie niweluje ból. Po zaimplantowaniu pod skórę haczyki otwierają się, unosząc opadające tkanki i zapewniając tym samym efekt liftingu. Cały zabieg trwa około godziny.

Wygląd skóry po zabiegu

Po zabiegu Pacjent może wrócić do codziennych czynności. Skóra w miejscu wprowadzenia nici może być lekko obrzęknięta. Mogą również pojawić się zasinienia lub krwiaki na przebiegu wprowadzonej nici. Przez kilka dni twarz może być tkliwa. Do dwóch tygodni mogą utrzymywać się lekkie nierówności na przebiegu nitki.

Tuż po zabiegu następuje wygładzenie zmarszczek i poprawa konturów twarzy. Jest to wynikiem mechanicznego oddziaływania wprowadzonej nici. Po około 14 dniach rozpoczyna się neokolageneza, wzrasta napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulowane są fibroblasty do produkcji elastyny, dzięki czemu skóra zyskuje nowe „rusztowanie”. Polidoksan, czyli substancja z której wykonane są nici poprawia również nawilżenie skóry.

Dzięki takiej synergii działania efekty estetyczne są spektakularne i długotrwałe. Nawet po rozpuszczeniu się nici (po około 24 miesiącach) skóra poddana zabiegowi nie opada i nie wraca do poprzedniego stanu, proces starzenia zachodzi w zwolnionym tempie.

 WSKAZANIA

» lekki lifting twarzy

» utrata jędrności i napięcia skóry

» modelowanie wybranych partii twarzy

» zmniejszenie tzw. „chomików”

» poprawa owalu twarzy

» asymetria łuków brwiowych

» opadające ramiona tzw. pelikany


PZECIWWSAZANIA

» ciąża i okres laktacji

» zmiany zapalne w obrębie skóry

» skłonność do występowania blizn przerostowych

» stosowanie leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych


ZALETY

» natychmiastowy efekt liftingu utrzymujący się nawet do 2 lat!

» wygładzenie zmarszczek i poprawa konturu twarzy

» poprawa napięcia, jędrności, nawilżenia i dotlenienia skóry skóry

» szybki i bezbolesny zabieg

» bezpieczeństwo zabiegu – brak nacięć i blizn

» brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu

» nici są całkowicie wchłaniane przez organizm

» możliwość powtórzenia procedury

 CENA ZABIEGU: 2500-4000 zł (indywidualna konsultacja)